Całodniowe warsztaty serowarskie - licytacja on-line

Chciałabyś/łbyś sam zrobić SER? Nie ma sprawy! Wymagania? Wystarczy, że masz książeczkę z aktualnymi badaniami oraz wygrasz LICYTACJĘ WARSZTATÓW SEROWARSKICH! A więc do dzieła.

To będzie świetny dzień. Rano pełne kanki mleka „wjadą” do serowarni, a po południu kiedy będziesz ją opuszczać, po mleku nie będzie ani śladu, w prasie natomiast będą formować się i ociekać sery.

Napracujesz się na pewno, pod czujnym okiem osadowych serowarów. Nie raz w ciągu dnia otrzesz pot z czoła, pierwszy raz pewnie już o poranku, przy wlewaniu mleka do kotła. Bo litrów będą setki. Chwila wytchnienia będzie kiedy bakterie i podpuszczka, której dodasz, będą „robić swoje”, a Ty będziesz czekać na skrzep. Potem mieszanie, podgrzewanie, odlewanie serwatki, dolewanie wody i znowu mieszanie, aby odpowiednim skrzepem wypełnić formy serowarskie. Dzień będzie wymagał cierpliwości i dokładności chemika, aby ser był idealny.

W międzyczasie zajrzysz do osadowej dojrzewalni, będziesz mógł podejrzeć i spróbować czym różnią się sery mające kilka tygodni od tych, które leżakują na półkach, czekając na smakoszy nawet kilkanaście miesięcy.

Ale to jeszcze nie koniec. Zapraszamy Cię oczywiście na degustację, kiedy Twój ser, dzieło Twoich rąk, będzie już gotowy.
obecna cena

100 zł

wygrał(a):
Genau.mb


Historia licytacji:

  • 100 zł - Genau.mb (2023-08-23 11:10:47)Wróć do aukcji